Ιαν 31

Πρωτιά του σχολείου μας σε πανελλήνιο διαγωνισμό

Το Δημοτικό Σχολείο Παλαιοχωρίου (E’ & Στ’ τάξεις), το Δημοτικό Σχολείο Μεγάλης Παναγίας (Στ’ τάξη) και το Μουσικό Σχολείο Κομοτηνής συνεργάστηκαν στα πλαίσια του Διαγωνισμού «Ευγένεια στο διαδίκτυο – Δικαιώματα και υποχρεώσεις παιδιών και νέων στον ψηφιακό κόσμο»που διοργάνωσε το Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου hrd.
Οι μαθητές των Δημοτικών συνεργάστηκαν για τη συγγραφή στίχων. Οι μαθητές του Μουσικού Σχολείου μελοποίησαν τους στίχους μας Download the first of the seven sins. Στη συνέχεια, βιντεοσκοπήσαμε κάποιες σκηνές για το τραγούδι μας, τις συνθέσαμε και δημιουργήσαμε βίντεο κλιπ 엑스맨 다크피닉스 자막. Η δράση υλοποιήθηκε τις ώρες των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων, της Πληροφορικής και της Μουσικής 텔레그램 스티커.
Το έργο μας απέσπασε 1ο Βραβείο στην κατηγορία Γυμνάσιο!