Διαγωνισμός Λημματογράφησης Εικονογραφημένου Λεξικού Φυσικής

Οι μαθητές της Ε’ τάξης συμμετείχαν στο Διαγωνισμό Λημματογράφησης του Εικονογραφημένου Λεξικού Φυσικής «Ελεφυς» με τίτλο «Λεξικογράφοι σε δράση» Download silverlight videos. Αρχικά τα παιδιά εξοικειώθηκαν με το λεξικό χρησιμοποιώντας το σε ορισμένα από τα μαθήματα των Φυσικών και λύνοντας ασκήσεις που περιέχονται στο ηλεκτρονικό του τετράδιο 포켓몬스터 화이트 한글판. Στη συνέχεια ασχολήθηκαν με το λήμμα «αναδάσωση», βρίσκοντας ορισμούς, γράφοντας παραδείγματα χρήσης του λήμματος, βρίσκοντας παράγωγα και ζωγραφίζοντας εικονίδια για τα παραδείγματα τους Download the web font. Η εργασία αυτή πάνω στο συγκεκριμένο λήμμα αποτέλεσε και τη συμμετοχή μας στο διαγωνισμό Download Todd Excel. Αναμένουμε σύντομα τα αποτελέσματα.

Η εκπαιδευτικός της τάξης παρουσίασε τη συγκεκριμένη δράση στην Ημερίδα «Εικονογραφημένο Λεξικό Φυσικής για το Σχολείο-Δημιουργώντας Κόμβους Έρευνας και Καινοτομίας για τον επιστημονικό και γλωσσικό ακαδημαϊκό γραμματισμό στη βασική εκπαίδευση», που πραγματοποιήθηκε στο Κέντρο Διάδοσης Ειπστημών και Μουσείο Τεχνολογίας ΝΟΗΣΙΣ στις 21 Απριλίου 2024 10 downloads of confessional couples.