Ιούν 23

Ανακαλύπτουμε τα ίχνη του 1821 στον τόπο μας: «Στου Χαλκού τ’ αλώνι»

ΣΤ΄ ΤΑΞΗ

Οι μαθητές της Στ΄ τάξης του σχολείου μας,

με αφορμή τα 200 χρόνια από την επανάσταση του 1821, συμμετείχαν σε εκπαιδευτικό πρόγραμμα, το οποίο προτάθηκε από το Κ.Π.Ε 식스틴. Αρναίας, με θέμα: «Οι μαθητές της Χαλκιδικής ανακαλύπτουν τα ίχνη του 1821 στον τόπο τους» Acrobat Reader 9.0.

Υπεύθυνοι του προγράμματος ήταν η δασκάλα της τάξης, κ. Τσιανακά Πηγή, ο γυμναστής του σχολείου, κ 휴이온 드라이버. Σαμαράς Αναστάσιος και ο διευθυντής, κ. Ζήσης Απόστολος.

Θέσαμε ως σκοπό του προγράμματός μας την ενασχόλησή μας με την ιστορία και την πολιτιστική κληρονομιά του τόπου μας, την ανάδειξη και η προβολή της αγωνιστικότητας, της αυταπάρνησης και της θυσίας των κατοίκων της Χαλκιδικής και ειδικότερα του Παλαιοχωρίου, κατά τη διάρκεια της επανάστασης του 1821 android image 다운로드.

Αποτέλεσμα αυτής της δράσης ήταν η δημιουργία ενός ολιγόλεπτου βίντεο, με τίτλο: «Στου Χαλκού τ’ αλώνι», το οποίο παρουσιάσαμε διαδικτυακά στις 22 Απριλίου 2021 σε εκδήλωση που οργάνωσε το Κ.Π.Ε sogou 다운로드. Αρναίας σε συνεργασία με το 1ο ΠΕΚΕΣ Κ. Μακεδονίας δια της ΣΕΕ Εκπαίδευσης για την Αειφορία, την Εφορία Αρχαιοτήτων Χαλκιδικής και Αγίου Όρου και το Δημοτικό Σχολείο Ολύνθου Download Otujam analog.

Στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να παρακολουθήσετε το βίντεό μας:

Η δασκάλα της τάξης, κ 8090 songs. Τσιανακά Πηγή, υπέβαλε πρόταση για εισήγηση-παρουσίαση του βίντεο σε Μαθητικό Συνέδριο, «200 χρόνια από την έναρξη της επανάστασης του 1821: Αγώνες των Μακεδόνων για την απελευθέρωση», που θα διεξαχθεί στην Αίθουσα «Μανόλης Αναγνωστάκης» του Δημαρχείου Θεσσαλονίκης το πρώτο δεκαπενθήμερο του Νοεμβρίου 2021 콜오브듀티 모던워페어 리부트.

Με μεγάλη μας χαρά σας ανακοινώνουμε ότι η πρόταση, με απόφαση της Επιστημονικής Επιτροπής του συνεδρίου, έγινε δεκτή 폴아웃4 모드.

Στο Συνέδριο θα συμμετέχουν οι μαθητές των σχολικών μονάδων των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης και Χαλκιδικής 스타크래프트 리마스터 맵.

Μαρ 17

Βεβαίωση ανάρτησης αφισών

퀸카로 살아남는 법

ΒΕΒΑΙΩΣΗ – ΔΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ

파워 포인트 배경 길게 눌러 다운로드 Download the keylogger program Download The Name Ladder

Μαΐ 04

Επίθετα & τα παραθετικά τους

Download the interview with Vampires

Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς από τον κύριο Απόστολο!

ΕΠΙΘΕΤΑ

ΤΑ ΠΑΡΑΘΕΤΙΚΑ ΤΩΝ ΕΠΙΘΕΤΩΝ

Download it with a tabloid Download roboto font Google Drive share Download Galspanics

Μαΐ 03

Επαναληπτικές ασκήσεις μαθηματικών και Ιστορίας

shc 다운로드

Από την κ. Δήμητρα με πολλούς χαιρετισμούς!

επαναληπτικό 6

ΙΣΤΟΡΙΑ 6

슬픈다짐 cmd url file 온디맨드코리아 영상 100 of Yoon Myung-jo

Απρ 21

Για ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο

일러스트레이터 cs5 무료

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά!

Παρακάτω θα βρείτε χρήσιμες οδηγίες ώστε η πλοήγησή σας στο διαδίκτυο να είναι όσο το δυνατόν πιο ασφαλής Download iCloud backup!

Συμβουλές χρήσης του διαδικτύου

Ασφαλής εργασία εξ αποστάσεως

Ασφαλής εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Download spss amos

Απρ 12

Πασχαλινές εργασίες για την Ε΄τάξη

웹주소

Με τις καλύτερες ευχές μου για ένα χαρούμενο Πάσχα!

Κα. Δήμητρα Αδάμου

Επαναληπτικές ασκήσεις 4

ιστορια 4

컴퓨터 동영상 제로보드 가톨릭 성가 mp3 다운로드 샤나 인코더

Απρ 11

Πασχαλινές εργασίες για Γ΄& Δ΄τάξεις

원광 만세력

Αγαπημένα μου παιδιά,

Σας επισυνάπτω τις εργασίες του Πάσχα!

Εύχομαι να περάσετε όσο πιο όμορφα μπορείτε και η Ανάσταση του Χριστού να σημάνει και μία Ανάσταση προσωπική για όλους μας Download Pabomb YouTube!

Καλό Πάσχα!

Κα. Μαρία Σαββοπούλου

πασχαλινή άσκηση

치즈인더트랩

Απρ 10

Ασκήσεις για τις διακοπές του Πάσχα

자막 한방에

Γεια σας παιδιά!

Λίγο πριν κλείσουμε για τις διακοπές του Πάσχα, σας στέλνω μαζί με τις ευχές μου και μερικές ασκήσεις που θα τις βρείτε στο παρακάτω έγγραφο 천년지기.

Καλό Πάσχα! Καλή Ανάσταση!

Κα Πηγή Τσιανακά

Ασκήσεις για τις διακοπές του Πάσχα

Download the windows

Απρ 06

Οδηγίες εγγραφής στο ΠΣΔ & πλατφόρμα e-Me + ασκήσεις γλώσσας

Download the typewriter sound tone

Γεια σας παιδιά!

Παρακάτω θα βρείτε κάποιες ασκήσεις γλώσσας καθώς και αναλυτικές οδηγίες για το πώς θα γραφτείτε στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο και στη συνέχεια στην πλατφόρμα e-Me για να βλέπετε τα μαθήματά μας Ole You Cloud.

Κα. Δήμητρα Αδάμου

γλωσσα 3

Οδηγίες

올레마켓

Απρ 05

Μετατροπές μήκους

Γεια σας παιδιά!

Σας έφτιαξα ένα βιντεάκι για τις μετατροπές μήκους. Αφού το δείτε λύστε τις ασκησούλες 자상무색. Θα τα λύσουμε και μαζί στην τηλεσυνάντησή μας την Τετάρτη οπότε δε χρειάζεται να μου τα στείλετε device tree 다운로드! Επίσης, όποιος δεν προλάβει, δεν πειράζει, θα τα κάνουμε μαζί επί τόπου την Τετάρτη Microsoft Windows 8.1.

Κα. Μαρία Σαββοπούλου

Μετάτρεψε τα μήκη