Μαΐ 29

Συμμετοχή του σχολείου μας στο Συνέδριο Καρδιοπνευμονικής αναζοωγόνησης

Έλληνες μαθητές είπαν όχι στην καρδιακή ανακοπή της καθηγήτριάς τους 유희왕 극장판.

Συγκινητικές στιγμές έζησαν εκατοντάδες θεατές του 2ου Πανελληνίου Συνεδρίου Επείγουσας Προνοσοκομειακής Φροντίδας με διεθνή συμμετοχή στις 13 Μαϊου 2016 στη Θεσσαλονίκη όταν Έλληνες μαθητές Δημοτικών σχολείων Γυμνασίων και Λυκείων της Χαλκιδικής και της Θεσσαλονίκης 통합코덱.

(Δημοτικό Παλαιοχωρίου, Νεοχωρίου, Βαρβάρας, Γυμνάσιο Παλαιοχωρίου, Αρναίας Πευκοχωρίου Λύκειο Αρναίας Πευκοχωρίου 1ο ΓΕΛ Ν Please download this. Μηχανιώνας 14Ο Θεσσαλονίκης) πήραν μέρος στην προσομοίωση καρδιακής ανακοπής μιας καθηγήτριας τους 오토캐드 2013 lt.

Όταν η καθηγήτρια κατέρρευσε επειδή η καρδιά της σταμάτησε, οι θεατές συγλονίστηκαν όταν είδαν τις τρείς μαθήτριες της τάξης οι οποίες διαχειρίστηκαν το περιστατικό να την επαναφέρουν μετά από 7 λεπτά στην ζωή κάνοντας καρδιοπνευμονική αναζωογόνηση με τα χέρια τους και χορηγώντας της τρείς απινιδώσεις από τον απινιδωτή που έχουν ήδη στο σχολείο τους Download the globality.

170 μαθητές σχολικής ηλικίας, στη συντριπτικής τους πλειοψηφία πιστοποιημένοι ανανήπτες Βασικής Υποστήριξης Ζωής & Αυτόματης Εξωτερικής Απινίδωσης συνόδευσαν ταυτόχρονα την αναζωογόνηση της καθηγήτριας από τις τρείς μαθήτριες διασκορπισμένοι στην κεντρική αίθουσα του Συνεδριακού κέντρου κάνοντας Καρδιοπνευμονική Αναζωογόνηση με τη βοήθεια προπλασμάτων και υπό την επίβλεψη πιστοποιημένων εκπαιδευτών του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου Αναζωογόνησης (ERC) Sad to.

Οι τρείς μαθήτριες που διαχειρίστηκαν το περιστατικό στην εξέδρα είναι ήδη δόκιμες εκπαιδεύτριες του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου Αναζωογόνησης, οι μαθητές των γυμνασίων και Λυκείων έχουν ήδη πιστοποιηθεί από το ERC μέσω της Ελληνικής Εταιρείας Επείγουσας Προνοσομειακής Φροντίδας και οι μαθητές Δημοτικού έχουν εκπαιδευτεί από τον Ανθρωπιστικό Οργανισμό SAVE A LIFE GREECE Free Detective Returns.

Οι παραπάνω φορείς που συνδιοργάνωσαν την πρωτότυπη αυτή εκδήλωση από το 2010 έχουν εκπαιδεύσει δεκάδες χιλιάδες μαθητές σχολικής ηλικίας στην Ελλάδα πιστοποιώντας ήδη αρκετές εκατοντάδες 짱구 bgm.

Την διοργάνωση ανέλαβε ο Στεφανάκης Αναστάσης course Director του ERC μέλος της ΕΕΕΠΦ και συνιδρυτής του SAVE A LIFE GREECE και οι συνεργάτες του 아지톡.

Από το 2010 Οργανισμός εκτός από την πιστοποίηση και την εκπαίδευση των μαθητών βοήθησε να μπουν οι πρώτοι τρείς απινιδωτές στα τρία πρώτα Ελληνικά σχολεία και άλλοι επίσης σε χωριά και δημόσιους χώρους 알약 최신 버전.

Ο ανθρωπιστικός οργανισμός SAVE A LIFE GREECE κάνει κάλεσμα στην ελληνική πολιτεία, το ελληνικό υπουργείο παιδείας και το ευρωπαϊκό συμβούλιο αναζωογόνησης να στηρίξουν την προσπάθεια των εκπαιδευτών του.

Τη διοργάνωση KIDS SAVE LIVES in GREECE παρακολούθησαν 26 διεθνείς ομιλητές ανάμεσά τους η ηγεσία του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου Αναζωογόνησης και των μεγαλύτερων Οργανισμών παγκοσμίως .Καταφέρνοντας εμφανώς τα παιδιά να τους συγκινήσουν.

Οι 170 μαθητές και οι 40 εκπαιδευτές τους κλείνοντας τη διοργάνωση φώναξαν δυνατά ¨Τα παιδιά σώζουν ζωές ¨ ακολουθώντας πιστά τις νέες οδηγίες του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας.

Αμέσως μετά την εκδήλωση εκατοντάδες συγκινημένοι θεατές ανακοίνωσαν πως θα στηρίξουν παρόμοιες προσπάθειες σε όλη την Ελλάδα σε συνεργασία με την ΕΕΕΠΦ και το SAVE A LIFE GREECE.

Να πούμε τέλος πως ο οργανισμός σε συνεργασία με την εταιρεία Dreamlab Technologies Limited, δημιούργησαν την πρώτη έξυπνη εφαρμογή στην Ελλάδα όπου δορυφόροι μπορούν να σε καθοδηγήσουν στο να φτάσεις δίπλα σε κάποιον αυτόματο εξωτερικό απινιδωτή. Περισσότερα εδώ: www.savealife.edu.gr

Όλες οι παραπάνω προσπάθειες σκοπό έχουν να ανεβάσουν το προσδόκιμο επιβίωσης των θυμάτων καρδιακής ανακοπής στην Ελλάδα.

Η έγκαιρη έναρξη ΚΑΡΠΑ από τον πρώτο παρευρισκόμενο, η έγκαιρη απινίδωση και η εκπαίδευση μαθητών σχολικής ηλικίας στην αναζωογόνηση, μπορούν να σώσουν ζωές στην Ελλάδα, την Ευρώπη και όλο τον κόσμο,

SAVE A LIFE GREECE, BOHΘHΣTE TON ΣKOΠO MAΣ.