Φεβ 21

Εκμάθηση μονάδων και δεκάδων

Τα πρωτάκια μας μαθαίνουν τις δεκάδες και τις μονάδες παίζοντας τον «Ταμία». Ένας μαθητής είναι ο ταμίας και οι υπόλοιποι ανταλάσσουν στο ταμείο 10 πράσινες μάρκες με μία κόκκινη ceiling district. Στο τέλος ο καθένας λέει πόσο αξίζουν οι μάρκες που έχει στην κατοχή του.

Η φίλη μας, η Μονάδα, μπορεί να κουβαλήσει μέχρι 9 πράγματα gson jar 다운로드. Αν έχει περισσότερα ζητάει τη βοήθεια της Δεκάδας. Η φίλη μας, η Δεκάδα, έχει μεγάλα χέρια και αρπάζει τα αντικείμενα 10-10 για να τα βάλει στις σακούλες της Download the subtitles of Zhangya.

Χρησιμοποιούμε το αριθμητήριο και τον άβακα για την κατανόηση των μονάδων και των δεκάδων.

Κάθε μαθητής έφτιαξε τον δικό του άβακα με φελιζόλ, ξυλάκια από σουβλάκια και χρωματιστά δημητριακά.

Φτιάχνουμε αριθμούς με ενσφηνώματα για εξάσκηση σε μονάδες και δεκάδες. Παρακάτω φαίνεται ο αριθμός 32: 3Δ & 2Μ.