Oct 24

Εκδηλώσεις για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου

t? premten 23 Οκτωβρίου 2015, το σχολείο μας επισκέφτηκε ο κ. Δημήτριος Μπεχλιβάνης, ο οποίος μας τίμησε με την παρουσία του με σκοπό να μας διηγηθεί τα βιώματά του από την εποχή της Γερμανικής Κατοχής, όπως ο ίδιος τα έζησε ως 10χρονο παιδί Kënga e trishtuar dashurie,,ko,Sing Rruga,,ko,Ju jeni të veçantë,,en,Fillimi falas,,ko,Video në YouTube,,ko. Οι μαθητές μας παρακολούθησαν με προσοχή και στο τέλος έθεσαν ερωτήσεις στον κ. Μπεχλιβάνη 싱 스트리트.

DSC01684

Την Τρίτη 27 Οκτωβρίου ανακοινώθηκαν οι σημαιοφόροι και οι παραστάτες του σχολείου μας You are special. Στη συνέχεια, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η σχολική μας γιορτή. Γονείς και κάτοικοι του χωριού μας τίμησαν με την παρουσία τους 인셉션 무료.

IMG_6489(1)

IMG_6493(1) IMG_6497(2)IMG_6496(1)

t? m?rkur?n 28 Οκτωβρίου το σχολείο μας εκκλησιάστηκε στον ιερό ναό των Αγίων Ταξιαρχών, ακολούθησε ομιλία στο ηρώο του χωριού από τον εκπαιδευτικό του σχολείου μας κ 인터넷 유튜브 영상. Joachim Gkarli, κατάθεση στεφάνου και τέλος η καθιερωμένη μαθητική παρέλαση.

(3) (2) (1)