»

Μαρ 21

ΑΓΓΛΙΚΑ – Α και Β τάξη – FLASHCARDS

Τoys Weather School objects Places in the city Picture alphabet 2 Colours Emotions Food House objects Jobs My family Picture alphabet 1 Clothes Body parts At the beach Animals 2 Animals 1

Αγαπημένα μου ζουζουνάκια, γλυκά μου πλασματάκια εύχομαι να είστε καλά 명탐정 피카츄 다운로드!

Καθώς τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά για αρκετό χρονικό διάστημα, θεωρώ πως η ενασχόλησή σας με δραστηριότητες στην Αγγλική Γλώσσα θα βοηθούσε να περνάτε ευχάριστα και δημιουργικά τον χρόνο σας 디즈니 월드 잉글리쉬. Προκειμένου να παραμείνετε σε επαφή με την εκπαιδευτική διαδικασία  και χωρίς διάθεση να υποκαταστήσω την ανεκτίμητη διαπροσωπική μας επικοινωνία, σας κοινοποιώ υλικό σχετικό με όσα κάναμε φέτος μαζί στην τάξη 증명사진. Το έχω χωρίσει σε τρεις κατηγορίες: σε τραγουδάκια, σε flashcards και σε φυλλάδια εργασιών ( δείτε και τις ακόλουθες δύο αναρτήσεις) που αναφέρονται στο αγγλικό αλφάβητο, στους αριθμούς, στα ζώα, στα χρώματα, στα μέρη του σώματος κλπ Download the movie belly. Τα φυλλάδια εργασιών-Worksheets καλό θα ήταν να τα εκτυπώσετε, εάν και εφόσον υπάρχει αυτή η δυνατότητα 오늘도 빛나는 너에게 mr.

Για οποιαδήποτε ερώτηση μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μου με email στην διεύθυνση: joannakont@yahoo.gr

Ευχές για υγεία σε εσάς και τις οικογένειές σας 김동률 mp3 다운로드.

Η καθηγήτρια των Αγγλικών

Ιωάννα Κοντογεώργου